Dataklubben sæson 11 episode 2


Kate O'Neill: Bridging the Transformation Gap (English)

 

Hun er tech humanist, forfatter og strategisk rådgiver for giganter som Google, Yale, Netflix, UN og IBM -  og så var hun keynote på AI & Data Day '25.

I denne udgave af Dataklubben møder Rosa & Heino Kate O’Neill til en samtale om det såkaldte transformation gap - og hvordan det vokser, når ledere ikke formår at kommunikere klart, hvordan jobroller forandres. Vi dykker ned i forskellen på innovation og transformation, vigtigheden af at lytte og stille bedre spørgsmål - og hvordan man med det Kate kalder bankable foresight kan træffe kloge beslutninger i dag, baseret på viden, der først bliver vigtig i morgen.

Rigtig god fornøjelse 

Subscribe: Apple Podcasts Spotify Google Podcasts

Subscribe

Apple Podcasts  Spotify

Google Podcasts  RSS

Kan vi hjælpe dig? 
Skriv til os her,

Hvis du har spørgsmål eller tænker, at tiden er inde til et uforpligtende kald eller møde, kan du kontakte os her. Vi ser frem til at høre fra dig og svarer hurtigst muligt.